Top Tag


Tipů, jak ušetřit za vaši elektřinu je mnoho. I my vám nabídneme několik tipů, jak snížit váš účet za elektřinu. Ať už vlastníte dům, byt nebo bydlíte v nájmu, je ve vašem zájmu ušetřit. I malými krůčky můžete totiž ve finále ušetřit desetitisíce.

Jak tedy ušetřit za elektřinu?

Okna a dveře

Je možné, že vaše okna a dveře jsou zdrojem vysokého účtu za elektřinu. Pokud máte starší typy oken a dveří, mohou špatně těsnit, a i když topíte, je u vás doma stále zima. Nechte si dveře i okna zkontrolovat a pokud zjistíte únik tepla, vyměňte je za nové. Tato investice se vám v dlouhodobějším horizontu vrátí.

solární energie

Zhasínejte

Jednoduchá rada, že? Ale účinná. Pokud odcházíte z pokoje, nebo pokud je venku denní světlo, zhasínejte světla. Ročně vám může tento jednoduchý tip pomoci ušetřit stovky až tisíce korun. Je to pouze o zvyku.

Solární energie

Solární energii získáváme ze slunečního světla. K tomu, aby vám solární energie tvořila energii, budete samozřejmě potřebovat domácí solární elektrárnu. Ta vás sice může něco stát, ale sluneční energie je poté zadarmo. Navíc, na solární elektrárnu máte možnost získat dotace od státu.

Izolujte

Izolace vašich vodních nádrží, potrubí nebo radiátorů. To je cesta k tomu, jak šetřit. Izolování raději nechte na odbornících, což vás sice bude něco stát, na druhou stranu se jedná o i investici, která se vám v budoucnosti vrátí.

sprcha

Raději se sprchujte

Vyměňte každodenní vanu za krátkou sprchu. Vana spolkne sto až sto padesát litrů vody, oproti krátké sprše, která vám spolkne více než polovinu. To je při každodenní hygieně obrovský rozdíl, a ušetříte hodně peněz, pokud vanu alespoň omezíte.

Úsporné spotřebiče

Pokud kupujete nový spotřebič, tak tíhněte k těm úsporným. U každého elektrického spotřebiče najdete informace o jeho energetické zátěži. Energeticky úsporné spotřebiče jsou sice dražší, ale vynaložené peníze se vám vrátí v účtech za elektřinu.

You may also like