Top Tag

Káva jde vychutnat na desítky způsobů. Možná ani netušíte, kolik druhů kávy vlastně existuje. Je jich desítky, desítky a desítky. Pokud jde zvyklí pít jen čisté espresso, nebo kávu s trochou mléka, co takhle zkusit nějaký jiný kávový nápoj, který potěší vaše chuťové buňky? Samozřejmě, k tomu, abyste si kávu vychutnali, je třeba především kvalitní samotná káva. Naučte se pít místo instantní kávy zrnkovou, která je kvalitnější, má sytější chuť a je vhodnější pro přípravu různých druhů káv. Nemusíte se bát, že by byla příliš drahá. Můžete si zakoupit i kvalitní kávu v akci.

Jaké druhy kávy byste měli rozhodně vyzkoušet?

kávová zrna

Vídeňská káva

Káva, která je velmi jednoduchá na přípravu, ale také velice chutná. Uvařte si klasické espresso, které dáte do vysoké sklenice. Tu potom doplníte velkým množstvím šlehačky na vrchu. Káva se nemíchá, naopak, espresso se pomalu usrkává skrze šlehačku, čímž dojde ke spojení chutí.

Espressino

Espressino je italskou kávou, která potěší milovníky kávy a kakaa. Právě z těchto dvou ingrediencí se totiž skládá. Kakaový prášek se zalije espressem a napařeným, horkým mlékem. Vršek mléka se může ještě zlehka posypat kakaovým práškem. Pokud nechcete použít kakaový prášek, lze dát na spodek šálku i čokoládovou pomazánku.

káva

Espresso freddo

Tato řecká káva je naprosto úžasná, pokud se chcete v létě osvěžit. Kombinace espressa a ledu je určená pro všechny ty, kteří by si chtěli vychutnat ledovou kávu, ale nemají rádi příliš sladké verze, které jsou velmi jemné chuti kvůli mléku. Espresso necháme vychladit, nalijeme na led a poté se shakuje tak dlouho, dokud nevznikne hladká, krémová směs. Poté se nápoj dosladí podle preferencí.

Ca phe trung

Tato káva je opravdovou exotikou, jelikož si ji vychutnávají lidé v dalekém Vietnamu. Káva se skládá ze silné černé kávy, která se smíchá se směsí vaječných žloutků a sladkého, kondenzovaného mléka. Vejce a žloutky vyšleháme asi deset minut pomocí ručního mixéru, a vzniklou pěnu umístíme na horké espresso.

You may also like