Top Tag

Takové šetření je určitě správným krokem nejen pro naši peněženku, které tím můžeme mnohdy uspořit slušnou částku, ale také pro planetu. Někdy sice není ani trochu jednoduché s šetřením začít a změnit své návyky, s trochou úsilí si ale určitě zvyknete a uvidíte, že nakonec budete za uspořené peníze ještě rádi. A na kterých místech v domácnosti konkrétně můžete spotřebu elektřiny minimalizovat?

elektrikář

Kuchyně

V kuchyni se odehrává velká část dne – je to místo společného setkávání nejen u vaření, ale také u společného jídla. Proto by vám asi mělo dojít, že právě na tomto místě se spotřebuje skutečně velké množství energie, které však můžete snížit například výběrem vhodných spotřebičů. Hodit se vám může třeba lednička s nižší spotřebou, http://www.empress.cz/vzdelavani/udrzitelna-spotreba-a-vyroba-uvod/proc-se-zabyvat-udrzitelnou-spotrebou-a-vyrobou/ kterou byste měli pravidelně čistit a pokud to sama neumí, odstraňovat i námrazu. Namísto ohřívání vody na sporáku sáhněte po rychlovarné konvici a pro vaření vyberte nejen vhodné nádobí, ale i úsporný sporák.

Koupelna

Energiemi můžeme šetřit také na místě, kde se odehrává veškerá péče o vzhled, tedy v koupelně. Pokud používáte k péči o svůj zevnějšek jakékoliv elektrické spotřebiče, vytahujte je po použití se zásuvky a rozhodně je nenechávejte zapojené po celý den, když je přece nepoužíváte. Elektřinou můžete šetřit i při praní prádla. Rozhodně se nevyplatí zapínat pračku kvůli několika kouskům, ale počkejte na to, až se naplní více. Poté ji můžete jednoduše zapnout a namísto používání sušičky bude lepší ve vhodném počasí prádlo pověsit ven, pokud to tedy je možné.

Umyvadlo a mýdlenka

Celý byt

Pozor byste si měli dávat i na využívání energie v celém bytě. Určitě byste neměli nechávat zapnutá světla v místnostech, kde to není momentálně nutné a pravidelně kontrolovat zhasínání. Důležité součásti elektřiny byste také měli pravidelně podrobovat kontrole například můžete využít služeb elektrikáře Praha 11, abyste se vyhnuli případným problémům, které vám toho rozhodně moc neušetří, ale spíše naopak.

You may also like