Top Tag

Plánujete vyrazit na vodu a nemáte dosud jasno, co si budete brát s sebou? Rádi bychom vám poradili, jak si usnadnit život se suchým zipem, který se vám tu může hodit pro různé příležitosti.

Plovací vesta – kdo z vás měl někdy plovací vestu zapínanou na šňůrky, zřejmě ji proklínal, protože pokud se s vestou zaklíníte za větev padlého stromu a potřebujete ji rychle rozepnout a pustit se ze sevření, rozvázat mokrý provázek je někdy zhola nemožné. Suchý zip naopak rozepnete silnějším škubnutím okamžitě, ať je vesta s vámi pod vodou, nebo nad hladinou.

suchý zip

Papírová mapa a kilometráž – mobilní telefon ponechte raději ve voděodolném vaku a pro orientaci při pohybu v terénu využijte raději klasickou papírovou mapu a kilometráž, kterou buď zatavíte do laminovací fólie, anebo vložíte do zipového sáčku. Fólii nebo sáček pak na konci prošijete páskem na suchý zip a ten bude sloužit pro bezpečné upínání na lodní pytel, plastový barel a další předměty ve vaší blízkosti. Budete mít mapu s kilometráží přímo před sebou pěkně po ruce, a pokud do nich budete chtít nahlížet v kempu, stačí je odepnout.

Upínání oděvů – vodáci si dobře uvědomují, jak nepříjemný je silný studený vítr při jarní či podzimní plavbě. Pásky na suchý zip, našitými na rukávy bund nebo mikin, zabráníte průniku větru k pokožce. Podobným způsobem lze vybavit i nohavice sportovních kalhot či tepláků.

princip bodláku

Fixace předmětů k sedačce – potřebujete v průběhu plavby rychle a bezpečně připevnit k lodní sedačce zavírací nůž, sekeru, lžíci, ešus, láhev či barel s vodou a další předměty? Vystačíte tu s páskem suchého zipu https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/suche-zipy, který je mnohem lepší, než provázek či drát. Suchý zip se velmi dobře upíná i povoluje, i když je mokrý, což potvrzuje i manipulace s plovací vestou. Fixace některých předmětů k sedačkám nebo lodním výztuhám je nutností v místech, kde hrozí převržení lodi v peřejích či nepřehledných meandrech, kde by hrozila jejich ztráta potopením ke dnu.

You may also like