Top Tag

Šumava se řadí k našim nejkrásnějším pohořím a lidé ji rádi navštěvují zejména v zimě a v létě, ovšem i zjara a na podzim tu objevíte mnoho přírodních krás, které vás „dostanou na lopatky“. Stává se, že kdo se jednou vypraví na Šumavu, jeho láska k horským svahům mu zůstane na celý život, a do této oblasti bude své kroky směřovat znovu a znovu. Někteří lidé na Šumavě zakotví nadobro, když si tu pořídí rekreační nemovitost s celoročním pobytem.

kanál YouTube

Jestliže jste nikdy do těchto končin nezavítali, doporučujeme vám nejprve nahlédnout do galerie fotografií anebo ještě lépe stáhnout si některá videa z YouTube, co vám naznačí, jak to tu vlastně vypadá, a která místa byste mohli navštívit prioritně. Oslovit by vás mohly Čertovy proudy pod Lipnem mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, Lenora a kemp u Soumarského mostu, vzdutí přehrady Lipno, Nová Pec, Kubova Huť a Boubínský prales, Kvilda, Srní, Modrava, Železná Ruda, Plešné jezero a Čertovo jezero nedaleko lyžařského areálu Špičák.

šumavské hvozdy

Šumava z výšky – co by vás mohlo zajímat mnohem více, než videa snímaná od zemského povrchu, je video z dronů. Bezpilotní létající drony dovedou proniknout i tam, kam se neodváží žádný vrtulník či sportovní letoun, a kam se samozřejmě lidé nemají žádnou šanci dostat, leda, že by se proměnili v „sedmero krkavců“. Drony vás obeznámí s tím, jak to vypadá těsně nad hladinou Černého jezera, nad obranným valem hradu Kašperk a nad smrkovým porostem, vysoko nad Čertovými proudy na Vltavě pod Lipnem.

Nezapomeňte si video stáhnout

Objevíte-li na YouTube videa, co vás osloví, raději si je ihned stáhněte downloaderem online Stahujvidea.cz k sobě na notebook nebo na flash disk či externí disk. Jednak je budete mít k dispozici pro případnou prezentaci offline i tam, kde nejste připojeni k Internetu, a pak video ze sociální sítě může zmizet, když se rozhodne jej jeho majitel smazat.

You may also like