Top Tag

Když uslyšíte slovo konopí, bude zřejmě záležet na vašem věku, abyste si ho spojili s nějakým významem. Ti nejstarší si možná vzpomenou na lidovou písničku Anička konopí močila, žabka jí do kapsy skočila, což nejmladší generace nejspíš vůbec nepochopí. Konopí se totiž pěstuje i pro textilní průmysl a z konopného vlákna se vyrábí konopná lana nebo pytle. Z konopí se vyrábí ale třeba i těsnění pod šrouby nebo tepelné izolace. Jedná se o technické konopí. Pro mladé je ale konopí prostředek, který slouží ke zlepšení nálady a podle nich patří mezi neškodné drogy na úrovni alkoholu.

konopí

Můžeme si o tom myslet co chceme, ale musíme dodržovat zákony, takže konopí se považuje za omamnou látku, protože obsahuje THC. A pokud obsahuje více než 0,3% THC jedná se o zakázanou látku a jejím držením porušujete zákon. Z konopí se ale dají získávat také látky, kterým se říká HHC a ty jsou prozatím legální a jejich prodej proto není omezován. I tak se ale většinou prodáván trochu alibisticky jako sběratelský předmět. Není tajemstvím, že se chystají změny jak ohledně produktů s obsahem HHC, tak třeba kratomu, který je také velice sporný, protože na něm může vzniknout závislost.

konopí

Momentálně je ale prodej HHC květů povolený a tak ti, kdo si chtějí vychutnat tyto produkty si je mohou koupit na volném trhu, např. od firmy hhcpoint, která dbá na dodržování zákona a přísně si hlídá své výrobky. Existují státem povolené drogy, jako je alkohol a cigarety, i když se o jejich škodlivost ví mnohé a i když si alkoholismus bere ročně v České republice před 6.500 lidí. Problém tzv. měkkých drog je, že na nich vznikne závislost a člověk pak přejde na ty tvrdé drogy, které jej zničí jak fyzicky tak společensky. Je složité najít hranice, a proto nezbývá než se řídit tím, co je zákonné a co je už za hranicí, i když lékaři na to mohou mít jiný názor.

You may also like