Top Tag

Pořízení skříně na míru Sten skříně vyžaduje značnou pozornost jak z hlediska vnitřního uspořádání, tak i pro její vnější vzhled. Pamatujte na to, že většina takto zhotoveného nábytku pokryje velkou plochu, a ta bude v obytném prostoru stále na očích. Posuvné dveře vytváří v místnosti dojem, že jde o rovnou stěnu, a vzhledem k tomu, aby byl úložný prostor stále k dispozici, bude nutné ponechat dveře odkryté a přístupné. Tím pádem bude zapotřebí věnovat značnou pozornost návrhu dekoru, a to zejména z hlediska barevného řešení.

košile ve skříni

Bílá – s bílou nemůžete udělat chybu v žádném interiéru. Je to univerzální barva, kterou sladíte bez problémů s každým typem prostředí a jeho stylem. Zároveň odráží ze všech barev nejvíce světla.

Červená – s červenou musíte velmi opatrně, protože výrazně zahřívá a dodává energii. Červená je velmi přijatelná s bílou nebo se zelenou a můžete takto obarvené posuvné dveře opatřit zrcadlem. Červená se hodí spíše do chladnějších místností, jako jsou předsíně či ložnice, orientované na sever.

Modrá – velmi přátelskou atmosféru vytvoří zejména světle modrá nebeská modř. Ta se hodí ke každému stylu obytného prostoru, dobře se kombinuje s dřevem, tvrzeným sklem, všemi typy koberců, svítidly i malby. Světle modrá také poskytne v místnosti dostatek světla.

ramínka ve skříni

Žlutá – žlutou využije každý, kdo potřebuje rozveselit a povzbudit k činorodosti. Žlutá navozuje pocit pohody a utužuje mezilidské vztahy. Hodí se zejména do dětských pokojů a ložnic, kde se lidé často milují.

Růžová – růžová je odjakživa barvou lásky a rozhodně již dávno neplatí, že je vhodná pouze pro ženy. V místnosti obytný prostor velmi zjemňuje a vyzdvihuje tím naší citlivost a intuitivní vnímání. V prostředí s růžovou barvou bývají lidé klidnější a mívají mnoho tvůrčích nápadů, a růžová napomáhá i vzájemné pomoci a spolupráci, což je v rodinách velmi důležité.

Zelená – zelená oživí interiér zejména v kombinaci s bílou, výborně se hodí k bílé malbě, tedy například odstín hráškově zelený, posunutý trochu do žluta.

You may also like