Top Tag


V České republice existují nebankovní společnosti, které fyzickým i právnickým osobám mohou poskytnout nebankovní hypotéku. Jedná se vlastně o jakýsi druh americké hypotéky, která je zaštítěná nemovitostí. Peníze z úvěru je možné čerpat na cokoliv od pořízení nemovitosti až po rozvoj společnosti nebo úhradu nejrůznějších dluhů. Pro rizikové žadatele je mnohdy jedinou záchranou stanicí za splněným snem o vlastním bydlení a pro ty ostatní?

Podpis smlouvy

Bez dokládání příjmů

Jedno se musí nebankovním hypotékám nechat, v mnohých ohledech jsou pro žadatele benevolentnější. Jinak tomu není ani v případě hypotéky bez dokládání příjmů Americkahypoteka.cz. Jak už z názvu vyplývá, žadatel není povinen dokládat nebankovní společnosti výši svých příjmů, a přesto může na hypoteční úvěr dosáhnout. Jedinou podmínkou je ručení nemovitosti, která v případě nesplácení dlužníka, může připadnout bance. Podobný scénář je ale k vidění i v bankovních institucích. Pokud tedy žadatel nemůže nebo nechce dokládat výši svých příjmů, je pro něj hypotéka od nebankovní společnosti jasnou volbou.

Bez registru dlužníků

Bankovní instituce nahlíží do registru dlužníků v případě jakékoliv žádosti o úvěr. Pokud se žadatel v minulosti ocitl v situaci, kdy nebyl schopen dostát svým závazkům, jeho jméno zde bude s největší pravděpodobností figurovat. Pro banku pádný důvod k zamítnutí, neboť takový žadatel představuje až příliš velké riziko. Jak k registru přistupují nebankovní společnosti?

Rodinný dům

Většina nebankovních společností do registru dlužníků vůbec nenahlíží nebo nebere negativní záznam jako adekvátní důvod k zamítnutí žádosti. V případě nebankovních hypoték je ale zapotřebí počítat s kratší dobou splatnosti, vyšší úrokovou sazbou či LTV. Pro rizikové žadatele ale tyto společnosti mnohdy nabízí jedinou příležitost, kde na úvěr dosáhnout.