Top Tag

Pořídili jste si na zahradu bazén a těšíte se na to, až budete pod hladinou relaxovat, mlsat zmrzlinu, přikusovat hamburger nebo pít po litrech kolové nápoje? Možná vám to připadá jako úžasný sen, ale bazén vám v tomto případě vypomůže pouze k přírůstku hmotnosti, namísto aby posloužil pro pravý opak. Využijte toho, že máte na zahradě prostor pro sportování, a to nemáme na mysli pouze plavání, ale i skoky do vody, potápění a lovení předmětů, házení s míčem, vodní gymnastiku a masáže, přetahování, posilování a také jeho údržbu.

venkovní bazén

Že by údržba bazén byla fyzicky vyčerpávající, když si pořídíte robotický vysavač a ostatní namáhavou práci zastane bazénové čerpadlo a filtrační okruh? Pak namísto vysavače robotického sáhněte po tom ručním. Ruční bazénový vysavač zvládne totéž, co robotika, a vy si pořádně zacvičíte.

voda v bazénu

Procvičení problematických partií – některé tělesné partie zůstávají zanedbané sedavým zaměstnáním a celkově nevhodným životním stylem, patří sem například zádové svaly, břišní svalstvo, vnitřní strany stehen, trapézové a deltové svaly, krční svaly a někdy i bicepsy a tricepsy. S tím vším si poradí práce s ručním bazénovým vysavačem. Jedná se o nástavec na teleskopickou tyč, s nímž pohybujete po dně podobně, jako při zametání chodníku, vysávání koberce či shrabování listí.

Buďte precizní – odsávání dna zvládne ruční vysavač velice dobře, pokud jej připojíte k výkonné filtraci. Není k tomu zapotřebí nic dalšího, pouze vaše svalová námaha. Měli byste však postupovat systematicky, abyste zajistili, že bude dno odsáté všude. Chce to mít svůj systém, podobně jako když se odsávají nečistoty z koberce. Jakmile práci dokončíte, bude vás jistě těšit i fakt, že k čistotě bazénového dna vystačíte s docela obyčejným nástavcem za pár desítek korun. A navíc, na ručním bazénovém vysavači se nemá prakticky co pokazit.

You may also like