Top Tag


Naprostá většina rodičů si vybere jednorázové pleny, protože s nimi není žádná práce. Po použití se prostě vyhodí do koše. Není ale lepší si trochu práce přidělat za cenu toho, že nebudete produkovat žádný odpad a pro své dítě uděláte to nejlepší?

  1. Jednorázové pleny

Na trhu je jich obrovské množství. Dokonce i celá řada supermarketů a drogerií si vyrábí pleny samy. Jeden kus pak stojí klidně i dvě koruny. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak je možné, že jeden kus stojí tak málo? Je to složením. Takto levné pleny jsou plné chemikálií a plastů, takže jsou nejen problémem pro životní prostředí, ale hlavně pro pokožku vašeho dítěte. Dětská pokožka je jemná a snadno na ní vznikají opruzeniny, a používáním těchto levných plen jejich vznik jen podpoříte. Existují už i ekologické jednorázové pleny, které jsou vyrobeny z bambusu nebo bavlny, a které se po čase rozloží. U nich je ale ten problém, že jsou drahé. Oproti těm levným ty ekologické stojí klidně i 15 Kč za kus, což je pro většinu rodičů opravdu hodně.

svrchní kalhotky

  1. Látkové pleny

Za dob našich rodičů neexistovalo nic kromě látkových plen. Dřív byly k dostání jen bavlněné, a celá řada lidí je má ještě schované doma. I po tolika letech se stále dají používat. Dnes se dají koupit i z mušelínu nebo bambusu. Jsou jemné, měkké a prodyšné, takže ideální pro jemnou pokožku malých dětí. Mohou se používat od narození. Mnoho rodičů odradí vysoká cena, která ale nakonec zase tak vysoká není. Stačí koupit sadu z druhé ruky, která vyjde podstatně levněji, a nebo kupovat pleny postupně.

matka a dítě

Přemýšlíte že je zkusíte a doufáte že látkové pleny novorozenec ocení? Tím si můžete být jisti. Ubyde problémů s opruzeninami, a navíc tento typ plen užijete i na utírání nebo jako podložku. Silně znečištěné pleny se opláchnou a namočí, a potom je všechny můžete prát v pračce.

You may also like