Top Tag

Snižování nákladů

Cílem každé firmy je mít co největší výdělky, protože peníze jsou potřeba pro chod společnosti a také na investice, které nám můžou zajistit náskok před konkurencí, což se vždy hodí. Abychom lepších výdělků skutečně dosáhli, tak nám v tom můžou pomoci stroje. Ty už ve výrobě fungují opravdu dlouho. Nejdříve u nich musel stát člověk a obsluhovat je ručně, následně se hojně začali používat stroje řízené elektronikou a nyní jsme v takové fázi, že máme kompletní automatizované linky, které zvládají více složitých procesů, a to s bezproblémovou návazností, takže je tu několik strojů se sladěným chodem.

robotická ruka

Jistě si pomyslíte, že to musí stát dost peněz. Rozhodně taková linka není zadarmo, ovšem stačí si spočítat, že stroje můžou udělat stejnou práci za mnohem kratší čas, a navíc můžou běžet spoustu hodin. Po podrobnějším prozkoumání tedy můžeme dojít k závěru, že návratnost je dobrá, takže se rozhodneme jít do toho.

Různé možnosti

Automatizovat určitou výrobu není jen tak, protože každá má svá specifika, takže vše je nutné dobře promyslet, abychom se dočkali co nejlepších výsledků. Jestliže jste firma, co vyrábí různorodější sortiment, tak je lepší volit univerzálnější řešení, aby linku nebyl problém přeprogramovat. Pokud se zabýváte konkrétními výrobky, tak jsou lepší jednoúčelové stroje, které pro daný proces zajistí kratší čas výroby.

moderní robot

Samozřejmě můžeme mít i moderní stroje, které budou napojeny na firemní síť. Díky tomu zaměstnanec v kanceláři do takového CNC stroje nahraje program, i když stroj je v hale. Je to rozhodně jednodušší, než program nahrát třeba na flash disk a potom ho cpát zase do stroje. Jak vidíte, tak v oblasti automatizace výroby Imtts je opravdu spousta možností. Je proto výhodné ji nechat na odborné firmě, která si prohlédne Váš provoz a nalezne pro něj co nejlepší řešení.

You may also like